FAQ – często zadawane pytania
1. Jak wygląda obsługa pompy ciepła?
Jedną z największy zalet pompy ciepła jest to, że jest całkowicie bezobsługowa – dzięki temu działa bezproblemowo od razu po podłączeniu, a Ty nie musisz nadzorować jej pracy.
2. Jaką moc powinna mieć pompa ciepła w moim budynku?
Jest to kwestia indywidualna dla każdego budynku, a w celu ustalenia takiego zapotrzebowania, przeprowadzany jest specjalistyczny audyt. Naszym podstawowym celem jest zawsze dopasowanie optymalnego systemu grzewczego do potrzeb klienta, dlatego też dokonujemy wszelkich niezbędnych obliczeń – na czele z ustaleniem zapotrzebowania na ciepło w danym budynku (w tym zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową).
3. Ile będę musiał wydać na utrzymanie pompy ciepła?
W tym wypadku również konieczne jest dokonanie indywidualnych obliczeń – nasi specjaliści specjalnie dla Ciebie oszacują potencjalne wydatki, dzięki czemu dowiesz się, czy pompa ciepła będzie optymalnym rozwiązaniem. W obliczeniach weźmiemy pod uwagę zarówno liczbę osób, użytkujących budynek, jak również zapotrzebowanie obiektu na energię cieplną.
4. Jak zasilać pompę ciepła, aby działała bezproblemowo?
Aby pompa ciepła mogła działać prawidłowo, niezbędne jest podłączenie jej do prądu. Jednak korzysta ona z energii elektrycznej jedynie w 25% – pozostałe 75% zapotrzebowania na energię jest przez nią pobierane z odnawialnych źródeł energii, w tym gruntu, wody lub powietrza. W dodatku można podłączyć ją do instalacji fotowoltaicznej, co wygeneruje jeszcze większe oszczędności
5. Czy pompa ciepła będzie równie efektywna zimą, jak latem?
Oczywiście! Istotą korzystania z pompy ciepła jest to, aby mogła ona ogrzać budynek i wodę właśnie w okresie zimowym. Wystarczy tylko dobrać poziom mocy pompy i zainstalować odpowiednie ogrzewanie, aby cieszyć się maksymalnym komfortem cieplnym przez okrągły rok. Nasi specjaliści zadbają o to, aby każdy użytkownik obiektu czuł się komfortowo bez względu na temperaturę zewnętrzną.
6. Czy mogę ogrzać pompą ciepła cały budynek?
Tak. I to niezależnie od rodzaju budynku, jego powierzchni czy panujących wewnątrz warunków. Odpowiednio dopasowana i zainstalowana pompa ciepła zapewni komfort termiczny użytkownikom w całym budynku, bez względu na temperaturę zewnętrzną.