Gruntowe pompy ciepła to jeden z najlepszych sposobów ogrzewania pomieszczeń i wody – wykorzystują one ciepło zawarte w gruncie i są w pełni ekologiczne. Stosuje się je bardzo powszechnie, również w istniejącym i powstającym budownictwie energooszczędnym, a dzięki wysokiej wydajności, pozwalają znacznie obniżyć koszty zużycia energii.

Wykonujemy wysokowydajne rozwiązania!

Jeżeli chcesz mieć możliwość korzystania z nowoczesnej gruntowej pompy ciepła, zachęcamy do kontaktu – zaprojektujemy i wykonamy wymiennik ciepła dopasowany do potrzeb oraz warunków, panujących na danym terenie, a także zaopatrzymy Cię w nowoczesną jednostkę wewnętrzną, dzięki której działanie całego systemu będzie niezawodne i w pełni zautomatyzowane. Wszystko to w korzystnej cenie i przy zastosowaniu najbardziej efektywnych rozwiązań, dzięki którym uzyskasz komfort w swoim domu!

Gruntowa pompa ciepła – działanie i korzyści

Aby możliwe było efektywne działanie takiej pompy ciepła, niezbędny okazuje się wymiennik gruntowy, w którym może krążyć glikol lub czynnik chłodniczy. Rozwiązanie to umożliwia ogrzewanie czynnika chłodniczego i oddanie ciepła, w celu ogrzania domu lub wody. Gruntowa pompa ciepła może skutecznie działać przez cały sezon grzewczy i nie wymaga specjalistycznej obsługi, dając maksymalny komfort użytkownikom.

Najważniejsze korzyści, płynące z zastosowania tego rozwiązania:

  • znaczne obniżenie kosztów energii, przy jednoczesnym uzyskaniu komfortu cieplnego we własnym domu,
  • wysoka wydajność pompy, która ogrzewa wodę i pomieszczenia nawet w najchłodniejsze dni w roku,
  • ekologiczność – gruntowa pompa ciepła korzysta z odnawialnych źródeł energii, nie emitując zanieczyszczeń,
  • bezobsługowe i niezawodne działanie pompy przez cały okres użytkowania oraz brak konieczności dokonywania częstych przeglądów czy prac konserwacyjnych,
  • kilka dostępnych rozwiązań, dzięki czemu każdy może dopasować pompę idealną dla siebie.

Jakie gruntowe pompy ciepła wykonujemy?

Chcąc spełniać różne oczekiwania naszych Klientów, jesteśmy w stanie wykonać jeden z trzech typów gruntowej pompy ciepła, który będzie w stu procentach dostosowany do Twoich potrzeb, a także możliwości finansowych. O jakich rozwiązaniach mowa?

Poziome gruntowe wymienniki ciepła

Jest to najtańsze rozwiązanie, dostępne na rynku, które jednak odznacza się wysoką wydajnością i skutecznością. Wymiennikiem ciepła okazują się tutaj ułożone w pętlę rury grzewcze, które znajdują się na głębokości około 1,5 m. Wymiennik poziomy może być ułożony w różny sposób, ale wymaga bardzo dużej powierzchni działki – może liczyć nawet kilkaset metrów kwadratowych!

Skontaktuj się z naszym ekspertem
Przejdź do formularza lub zadwoń 535 100 190